Po ukończeniu ambitnego planu rozwoju sieci w 2018 r. i zamknięciu roku z 7 003 stacjami bazowymi, PLAY planuje dalszy wzrost zasięgu o kolejne 2 500 stacji w ciągu trzech lat. Taka rozbudowa sieci zapewni PLAY niezależność od roamingu krajowego od początku 2022 roku.

PLAY uruchomił 1 316 stacji bazowych w 2018 r., z czego 563 w samym 4 kwartale, poprawiając pokrycie populacji własną siecią LTE do 96,7% z 93% na koniec 2017 r. "Nigdy w mojej karierze nie widziałem tak szybkiej rozbudowy sieci mobilnej. Jakość usług ma kluczowe znaczenie dla operatora skoncentrowanego na tym segmencie rynku. Właśnie dlatego rozwój sieci jest naszym priorytetem." Powiedział podczas konferencji prasowej Jean Marc Harion, Prezes Zarządu P4.

W 2018 roku całkowita wielkość transmisji danych w sieci PLAY wzrosła o 34% rok do roku do 847 PB. Jest to możliwe dzięki ponad 70% stacji bazowych podłączonych do sieci szkieletowej łączami transmisyjnymi co najmniej 1 Gb/s, podczas gdy jedna stacja obsługuje średnio ponad sześć systemów na dostępnych częstotliwościach. Jest to wyraźnie widoczne w poprawie rankingów ISP, np. nr 1 wśród operatorów telefonii mobilnej w najnowszym Speedtest.pl oraz pozycja lidera szybkości streamingu video Netflix w Polsce.

PLAY będzie kontynuować ekspansję sieci w celu zapewnienia najwyższej jakości usług, ale także uniezależnienia się od roamingu krajowego od 2022 roku. Michał Ziółkowski, Dyrektor ds. Technicznych i Członek Zarządu P4, powiedział: "Naszym planem jest uruchomienie 2 500 nowych stacji bazowych w ciągu trzech lat. Już pod koniec tego roku zamierzamy zakończyć współpracę z jednym z partnerów roamingowych i nie być już operatorem o najniższej liczbie stacji bazowych."