To pierwszy etap z zaplanowanego na 3 lata procesu inwestycyjnego, dzięki któremu w 2020 roku operator będzie posiadał własną, niezależną sieć, obejmującą cały kraj.
 
PLAY wielokrotnie pokazał rynkowi, że potrafi robić coś dobrze i bardzo szybko. Tym razem przyszła kolej na budowę sieci. Dziś sieć największego w Polsce operatora liczy 5746 nadajników, dla których wsparciem są umowy na korzystanie z roamingu krajowego zawarte z trzema pozostałymi operatorami. Co ważne zdecydowana większość nadajników (5650) obsługuje technologię LTE.
 
Dynamicznie rozszerzamy własną sieć, bo chcemy być przygotowani na coraz większe oczekiwania naszych klientów – komentuje Jorgen Bang-Jensen, CEO Play – w ciągu ostatnich kilku lat zużycie internetu na smartfonach wzrosło 40 razy i ciągle rośnie.
 
Operator zapowiedział, że planuje wybudować ponad 1000 nadajników w 2018 roku. To bardzo ambitny plan szczególnie, że proces inwestycyjny w Polsce jest dużym wyzwaniem dla operatorów. Na uwagę zasługuje fakt, że 75% budowanych stacji to wysokie obiekty wieżowe (kilkudziesięciometrowe). Operator inwestuje w rozwój sieci zarówno w miastach, jak i terenach wiejskich, co ma na celu zwiększenie zasięgu również w ujęciu terytorialnym, aby osiągnąć do 2020 roku poziom porównywalny z pozostałymi graczami na rynku. Zasięg PLAY docelowo ma obejmować 99,5% populacji naszego kraju i ponad 98% powierzchni Polski.
 
Sieć budowana jest głównie w oparciu o własną infrastrukturę, ale operator współpracuje w tym zakresie z innymi graczami. 590 nadajników korzysta z infrastruktury innych graczy, a w tym samym czasie PLAY udostępnia 290 swoich obiektów konkurentom.
 
*liczba nadajników brutto